Akce Čistění řeky Ohře je uskutečňována pod záštitou KS MAS Karlovarského kraje, kdy jde hlavně o ochranu přírody našeho regionu a ukázání vztahu k našemu prostředí. Společně se na akci podílejí místní akční skupiny Karlovarského kraje, tedy MAS Sokolovsko, MAS 21, MAS Kraj živých Vod, MAS Krušné Hory a MAS Vladař, Karlovarský kraj, Povodí Ohře, obce podél řeky, půjčovny lodí a řada dalších organizací.

Tato akce byla prvně uspořádaná v roce 2016, kdy proběhl 0. ročník. Cílem je vyčistit břehy podél řeky Ohře a tím zlepšit naše okolí. Tato událost se od dalšího ročníku koná v rámci celorepublikové akce „Ukliďme Česko“.

MAS Sokolovsko využívá podporu Karlovarského kraje na zajištění této akce – dotační titul Podpora ochrany životního prostředí a environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty.

Karlovarský kraj: Odbor regionálního rozvoje - schválené dotace Karlovarského kraje

zivy kraj