V rámci projektu InduCult2.0 vznikly nové internetové stránky, které nabízí souhrn míst a událostí, které jsou spojené s průmyslovou kulturou ve střední Evropě. Projekt InduCult2.0 je realizovaný v rámci programu Interreg Central Europe a je spolufinancovaný z ERDF. Jedná se o mezinárodní projekt, jehož českým partnerem je Krajské sdružení MAS Karlovarského kraje. Projekt InduCult2.0 navazuje na projekt SHIFT-X jehož realizátorem byl Mikroregion Sokolov-východ (MSV). Jedním z výstupů projektu SHIFT-X byla mapa průmyslových památek na Sokolovsku. InduCult2.0 mapuje místa a události spojené s průmyslem ve střední Evropě, ta jsou pak přehledně vyznačena na mapě tak, aby je mohli návštěvníci regionů snadno vyhledat. Níže uvedené internetové stránky jsou k dispozici v osmi jazycích včetně češtiny. Data uvedená na stránkách budou průběžně aktualizována. V budoucnosti je plánováno propojení mapy průmyslových památek Sokolovska s mezinárodní mapou vytvořenou díky projektu InduCult2.0.

Odkaz na stránky: www.industrial-tourism.eu

Projekt InduCult2.0 se blíží ke svému konci. Projekt InduCult2.0 popisuje nový koncept „Živé průmyslové kultury“ jako koncepci využívající průmyslového dědictví společně s moderními metodami jeho prezentace a využitím budoucích kulturních a kreativních zdrojů. „S ohledem na rozvoj průmyslové kultury jsme usilovali o spolupráci různých odvětví, které by spolu za normálních podmínek nikdy nekooperovali. Může se jednat například o propojení designérů, umělců a kreativně smýšlejících lidí s vedením průmyslových podniků,“ sdělila projektová manažerka Lucie Říhová

Povědomí o průmyslové kultuře bylo také šířeno směrem k naší mladé generaci – žákům základních a středních škol. V rámci projektu mohli žáci nahlédnout do průmyslových podniků. Díky návštěvě podniků a dalším aktivitám bylo pro ně snadnější objektivně zvolit navazující stupeň vzdělávání a tedy i své budoucí povolání. Více informací o projektu naleznete na internetových stránkách www.inducult.eu a www.ksmas-karlovarsko.cz.

Zatím žádné komentáře