IROP_CZ_RO_B_C RGB

Aktuality

• 30. 3. 2017 — byly vyhlášeny výzvy do druhé vlny v Programovém rámci IROP. Více zde
  • 15. 2. 2017 — byly vyhlášeny první výzvy MAS Sokolovsko do Integrovaného regionálního operačního programu. Více zde

Prezentace ze seminářů

Postup vyhlášení a hodnocení výzev MAS Sokolovsko

První výzvy MAS Sokolovsko byly vyhlášeny dne 15. 2. 2017. Jedná se o opatření zaměřená na:

• udržitelnou dopravu
  • sociální inkluzi
  • památky
  • sociální podnikání

Druhá vlna výzev byla vyhlášena 3. 4. 2017 pro následující opatření:

• územní studie
  • vzdělávání
  • hasiči

Žádosti o podporu v MS2014+ zakládáte nejprve do příslušné nadřazené výzvy IROP. Po té vybíráte v záložce v liště vlevo „výběr podvýzvy“ příslušnou výzvy MAS Sokolovsko. Postup naleznete zde.

Harmonogram výzev MAS Sokolovsko v rámci Programového rámce IROP naleznete zde.

Hodnocení a výběr projektů probíhá v těchto krocích:

• formální náležitosti a přijatelnost – hodnotí kancelář MAS
  • věcné hodnocení – hodnotí Výběrová komise MAS, schvaluje Programový výbor MAS
  • závěrečné ověření způsobilosti projektu – je v kompetenci CRR

Hodnotící kritéria MAS Sokolovsko naleznete zde.

Závěrečné ověření způsobilosti projektu naleznete zde (PDF) nebo ve specifických pravidlech k jednotlivým nadřazeným výzvám.

Připravované projekty můžete konzultovat. Konzultace obvykle probíhají na CRR v K. Varech, kde se Vám společně věnují pracovníci CRR a pracovníci kanceláře MAS.

Ing. Markéta Hendrichová
E-mail: hendrichova@mas-sokolovsko.eu

Obecná pravidla, nadřazené výzvy

Pro všechny projekty v rámci IROPu platí Obecná pravidla pro žadatele a příjemce, tato pravidla naleznete zde.

Pro konkrétní specifické cíle nebo aktivity v rámci CLLD v IROP jsou Řídícím orgánem IROP postupně zveřejňovány tzv. nadřazené výzvy. Součástí těchto nadřazených výzev jsou specifická pravidla, která jsou důležitá pro přípravu a konkrétní zaměření projektů. Do těchto nadřazených výzev nelze podávat žádosti o dotaci, slouží jako podklad pro následnou výzvu MAS. Výzvy MAS Sokolovsko bude možno vyhlásit po schválení SCLLD, schválení znění výzvy MAS Řídícím orgánem IROP a proškolení pracovníků MAS pro administraci v systému MS 2014+.

Dosud byly vyhlášeny nadřazené výzvy pro:

Základní informace o IROP

V rámci komunitně vedeného místního rozvoje je možno předkládat projekty do Integrovaného regionálního operačního programu. Projekty podané do výzev MAS mohou směřovat do těchto specifických cílů IROPu:

• specifický cíl 1.2 – Zvýšení podílu udržitelných forem dopravy (bezpečná doprava, cyklodoprava, terminály)
  • specifický cíl 1.3 – Zvýšení připravenosti k řešení a řízení rizik a katastrof („hasiči“)
  • specifický cíl 2.1 – Zvýšení kvality a dostupnosti služeb vedoucí k sociální inkluzi (infrastruktura pro sociální služby, infrastruktura pro komunitní centra, sociální bydlení)
  • specifický cíl 2.2 – Vznik a rozvoj existujících podnikatelských aktivit v oblasti sociálního podnikání
  • specifický cíl 2.4 – Zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení
  • specifický cíl 3.1 – Zefektivnění prezentace, posílení ochrany a rozvoje kulturního dědictví
  • specifický cíl 3.3 – Podpora pořizování a uplatňování dokumentů územního rozvoje

Bližší informace k podporovaným aktivitám a zaměření projektů naleznete v Programovém rámci IROP v SCLLD MAS Sokolovsko.

Informace k IROP naleznete zde.