Srdečně Vás zveme na každoroční společenskou akci místních akčních skupin a církví v ČR – Modlitba za domov. Letošní setkání bude ve dnech 27.10. a 28.10. 2015 v Praze. (Letošní podtitul celé akce je víc než aktuální „Buďte tvůrci pokoje“; téma konference MAS pak souvisí s letošním rokem půdy „Mít pevnou půdu pod nohama“. Součástí programu je i výtvarná soutěž pro děti (viz. níže a v příloze).

Program stručně:

27. 10.ve 13.00 – 17.30 konference MAS – „Mít pevnou půdu pod nohama“, Pražský arcibiskupský palác, Hradčanské nám. Praha 1

27. 10. v 18.00 – ekumenická modlitba a koncert Za vlast, katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Pražský hrad

28. 10. v 9.00 v 9-14.00 – duchovně-kulturní festival pro rodiny, divadlo Míši Dolinové a koncert Asonance, komunitní centrum Matky Terezy, Praha 11

28. 10. v 15.00-16.30 – přímý přenos České televize, komponovaný pořad s hosty, požehnáním a koncertem Hany a Petra Ulrychových, kostel na nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Akce se koná pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Ing. Karly Šlechtové, ministra kultury Mgr. Daniela Hermana a ministra zemědělství Ing. Mariana Jurečky.

Plakát 1
Plakát 2
Plakát 3

koncert

Výtvarná soutěž

Vážení a milí přátelé, budeme rádi, když se s vašimi dětmi zúčastníte výtvarné soutěže MODLITBA ZA DOMOV 2015. Nejkrásnější obrázky budou opět ve vysílání České televize! Letos navíc mohou i obrázky pomoc. Kromě společného tvoření s dětmi a žáky tak můžete podpořit i dobrý účel.

Prosíme vás, abyste věnovali pozornost všem dokumentům, které jsou přílohou tohoto dopisu:

Propozice

Posíláme vám text zadání soutěže spolu s metodickým listem (pro vedoucí a pedagogy) a dále identifikační tabulku k označení výtvarných prací.

Pro přehlednost předkládáme hlavní body letošního zadání:

1) Není zadáno téma, ale jen motivace: Nakresli co nejkrásnější obrázek jako pomoc pro kamaráda (v nebezpečí či v nouzi).

2) Výtvarným materiálem a postupem jsou kresba a malba pastelkami na papír – karton ve formátech A4, A3 maximálně však A2

3) Termín doručení označených prací na adresu Ekumenická rada církví v ČR, Donská 5, 100 00 Praha 10 je pondělí 5.října 2015.

4) Autoři oceněných prací budou pozváni k osobní účasti na slavnosti MzD 2015 a proto prosím dbejte na uvedení kontaktů. Následná dražba obrázků bude probíhat přes internet. Informace o internetové dražbě obrázků a o organizaci, která bude internetovou dražbu realizovat, bude zveřejněna na webu Modlitby za domov.

Přejeme vám krásný nový školní rok a velice se těšíme na kontakt s vámi prostřednictvím obrázků nebo na osobní setkání při Modlitbě za domov 2015.